Kahramanlar operasyonlarında 88 BTÖ Mensubu şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bitlis merkezli 9 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kahramanlar” operasyonları kapsamında; 88 BTÖ Mensubu şüpheli şahısın yakalandığını bildirdi.

Kahramanlar operasyonlarında 88 BTÖ Mensubu şüpheli yakalandı

Bakan Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) üye olma, Yardım-Yataklık Etme ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet, suçlarına yönelik Bitlis merkezli 9 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kahramanlar” operasyonları kapsamında; 88 BTÖ Mensubu şüpheli şahısın yakalandığını belirtti.

Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye Türk halkının desteğiyle kararlılıkla devam edileceğini vurgulayan Bakan Yerlikaya, "Bitlis Valiliğimiz ve Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Başkanlığı tarafından Bitlis merkezli Van, Siirt, İstanbul, Mersin, Muğla, Adana, Mardin ve Düzce olmak üzere toplam 113 adrese yönelik yapılan Kahramanlar operasyonlarında 88 şüpheli şahıs yakalandı." ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, bu şahıların, Bölücü Terör Örgütüne üye oldukları, BTÖ’ye yardım ve yataklık ettikleri, terörizme finansman sağladıklarının tespit edildiğini ifade ederek yapılan operasyonlarda; 5 adet AK 47 tüfeği, 7 adet ruhsatsız tabanca, 18 adet ruhsatsız av tüfeği, çok sayıda örgütsel yayın ele geçirildiğini duyurdu.

Operasyonu koordine eden Bitlis Valisi,  Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı, operasyonu gerçekleştiren Bitlis İl Jandarma Komutanlığındaki Jandarmaları, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğündeki Polisleri ve MİT Başkanlığı Operasyon Ekibini tebrik eden Bakan Yerlikaya "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek." ifadelerine yer verdi.

  Hibya Haber Ajansı